Projektowanie ogrodów, wykonastwo i pielęgnacja.
Artykuły / Dlaczego warto kupić projekt ogrodu?

Dlaczego warto kupić projekt ogrodu?

Często spotykam się z tym pytaniem. Ogród to nie dom, i faktycznie zazwyczaj prace przy urządzaniu ogrodu nie wymagają żadnych zezwoleń, ani projektów. Tym niemniej jednak posiadanie profesjonalnego projektu ma wiele zalet.

1. Projekt ogrodu jest zawsze przygotowywany od podstaw i dostosowany do Twoich potrzeb i życzeń. To gwarantuje, wbrew częstym obawom posiadaczy ogrodów, że projektowany teren będzie naprawdę wyjątkowy. Zawsze staramy się by nasze ogrody odzwierciedlały upodobania naszych klientów. Możemy stworzyć ogród elegancki, romantyczny, ale też bardzo nowoczesny lub w wiejskim, sielskim charakterze, ale zawsze efektowny! Dbamy o to, by w ogrodzie znalazło się miejsce dla każdego domownika od dorosłych przez dzieci, na domowych zwierzakach skończywszy. W końcu wszyscy powinni czuć się dobrze w tym miejscu relaksu i odpoczynku.

2. Masz pewność, że podczas budowy ogrodu nie naruszysz przepisów prawnych. A tych jest wbrew powszechnemu mniemaniu nie mało. Regulacji podlegają m.in. gospodarka istniejącymi drzewami i krzewami, odległości minimalne nasadzeń roślinnych od instalacji i budynków, budowa obiektów małej architektury i nawierzchni, oraz prace ziemne jak zmiana ukształtowania terenu, czy budowa basenu lub stawu. Projektant te przepisy zna i wykona projekt tak, by wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa, a jeśli będą potrzebne pozwolenia często pomoże z załatwieniem formalności.

3. Nie popełnisz błędu przy wyborze roślin. Każda roślina ma swoje upodobania, architekt krajobrazu dobierze takie gatunki roślin, by twój ogród był piękny cały rok, a rośliny rosły bujnie i zdrowo.

4. Wiesz jak twój ogród będzie wyglądał zanim posadzisz rośliny. Na Twoje życzenie projektant wykona wizualizację, pełną bądź wybiórczą, twojego ogrodu. Zobaczysz jak będzie on wyglądał w przyszłości, a jeśli ci się nie spodoba będziesz mógł wprowadzić zmiany, zanim jeszcze jakiekolwiek prace zostaną wykonane. To ważne, oszczędza czasu, pieniędzy i pracy.

5. Już nigdy nie zapomnisz gdzie co rośnie. Na projekcie wykonawczym zawsze zaznaczone są wszystkie nasadzane i już rosnące rośliny z zaznaczeniem gatunku i odmiany. Dzięki temu, jeśli zdecydujesz się sam dbać o swój ogródek, zawsze będziesz wiedzieć, o co dbasz i a wtedy łatwiej sprawdzić jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymagają które rośliny.

6. Na problemy – projekt. Wielkie marzenia i mały metraż? Nic tak nie powiększa przestrzeni jak odpowiednie jej zagospodarowanie i dobór kolorów. I ta zasada ma zastosowanie również w ogrodzie! Pozwól by twój ogródek „urósł” - oddaj go w ręce profesjonalisty. Na glinę, teren podmokły, kamienisty, czy jałowy piasek też są sposoby! I my, architekci krajobrazu, je znamy i chętnie Ci pomożemy. Twój ogród może być piękny nawet jeśli wydaje Ci się to niemożliwe.

Powered by APSI